Konspekt zajęĆ z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej




Pobierz 48.51 Kb.
NazwaKonspekt zajęĆ z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej
Data konwersji18.11.2012
Rozmiar48.51 Kb.
TypKonspekt

PRZYKŁADOWY KONSPEKT ZAJĘĆ


Z WYKORZYSTANIEM PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ

POLSKIE PARKI NARODOWE”


KRĄG TEMATYCZNY: Czas zatrzymany w legendzie

TEMAT DNIA: Ochrona przyrody – parki narodowe.

GRUPA WIEKOWA: III klasa Szkoły Podstawowej

CZAS TRWANIA: 180 minut

METODY: pogadanka, dyskusja, oglądowa, zajęć praktycznych

FORMY: zbiorowa, indywidualna

ŚRODKI: mapa Polski, prezentacja multimedialna „Polskie Parki Narodowe”, karta pracy dla każdego ucznia

OBSZAR AKTYWNOŚCI: edukacja polonistyczna, edukacja środowiskowa

CELE OGÓLNE:

  • utrwalenie wiadomości na temat sposobu oznaczania legendy mapy

  • utrwalenie wiadomości o poznanych krainach geograficznych w Polsce

  • sposoby ochrony przyrody – parki etnograficzne (skanseny), rezerwaty przyrody, parki narodowe

  • zapoznanie z nazwami Polskich Parków Narodowych i ich rozmieszczeniem na terenie kraju

  • omówienie składników wybranych parków narodowych z wykorzystaniem technologii komputerowej


CELE OPERACYJNE (uczeń):

  • rozpoznaje znaki umieszczone w legendzie mapy

  • potrafi wymienić krainy geograficzne Polski i opisać charakterystyczne cech ich krajobrazu

  • potrafi wskazać omawiane krainy na mapie

  • zna pojęcia: ochrona przyrody, rezerwat przyrody, park etnograficzny (skansen), park narodowy i umie je wyjaśnić w prosty sposób

  • potrafi wymienić kilka wybranych nazw parków narodowych w Polsce i umiejscowić je na mapie

  • czyta ze zrozumieniem

  • potrafi zdobyte na zajęciach wiadomości zastosować w praktyce (karty pracy)


PRZEBIEG ZAJĘĆ:

  1. Przypomnienie wiadomości o mapie – rodzaje map, oznaczanie kierunków, legenda mapy, wyjaśnianie jej oznaczeń.

  2. Przypomnienie nazw poznanych krain geograficznych w Polsce, wskazanie ich na mapie, krótka charakterystyka.

  3. Nawiązanie do ukształtowania powierzchni Polski – przewaga nizin, a więc i lasów, łąk, a w nich roślinności i zwierząt – ochrona przyrody , jej sposoby.

  4. Zabawa ruchowa.

  5. wprowadzenie pojęć: rezerwat przyrody, park etnograficzny (skansen), park narodowy – krótkie omówienie.

  6. Prezentacja multimedialna „Polskie Parki Narodowe”:

  • przypomnienie formuły „park narodowy”,

  • rozmieszczenie parków narodowych w Polsce – nazywanie kolejnych parków ze wskazaniem na mapce ,

  • wybór 3 parków do bardziej szczegółowego omówienia (Woliński, Tatrzański, Ojcowski) – umiejscowienie ich w odpowiednich krainach geograficznych, omówienie logo, podziwianie wybranych fragmentów krajobrazu, fauny i flory,

  • powtórzenie nazw parków narodowych,

  1. Praktyczne zastosowanie zdobytych wiadomości – samodzielne uzupełnianie karty pracy – rozwiązywanie krzyżówki.
































































































































































































































































































































































  1. Minerał, z którego są zbudowane skały Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

  2. Najwyższe pasmo górskie w Karpatach.

  3. Park narodowy z kozicą w logo.

  4. Najwyższe pasmo górskie w Sudetach.

  5. Oznaczane na mapie kolorem zielonym.

  6. Inna nazwa parku etnograficznego.

  7. Pojezierze Mazurskie potocznie.

  8. Zwierzęta żyjące w Białowieskim Parku Narodowym.

  9. Wyżyna z Krakowem.

  10. Duże zwierzę futerkowe żyjące w Tatrzańskim Parku Narodowym.

  11. Wyspa, od której wziął nazwę park narodowy z orłem w logo.

  12. Oznaczane na mapie kolorem żółtym (lub pomarańczowym).

  13. Wymierające ich gatunki obejmowane są ochroną.



Ewa Krupa

Dodaj dokument na swoim blogu lub stronie

Powiązany:

Konspekt zajęĆ z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej iconKonspekt do prezentacji multimedialnej

Konspekt zajęĆ z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej iconKonspekt zajęć terapeutycznych z wykorzystaniem bajki psychoedukacyjnej

Konspekt zajęĆ z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej iconKonspekt zajęć dla klasy III z wykorzystaniem tablicy interaktywnej

Konspekt zajęĆ z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej iconKa szczegółowa prezentacji multimedialnej wykładu

Konspekt zajęĆ z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej iconTematyka z czasów starożytnych w formie prezentacji multimedialnej

Konspekt zajęĆ z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej iconScenariusz prezentacji multimedialnej dla dzieci temat

Konspekt zajęĆ z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej iconPraca na ocenę Klasy V dodawanie slajdów do gotowej prezentacji multimedialnej

Konspekt zajęĆ z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej iconPoradnik dla gimnazjalisty ( Stworzenie przez gimnazjalistów poradników w formie prezentacji multimedialnej dotyczącego bezpiecznych zachowań w sieci)

Konspekt zajęĆ z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej iconSwoich planów edukacyjnych w przyszłości oraz do oglądania prezentacji multimedialnej z wydarzeń mających miejsce w ostatnich latach w internacie

Konspekt zajęĆ z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej iconAutyzmu w formie prezentacji multimedialnej oraz informacje o działalności naszej placówki na rzecz dzieci I młodzieży autystycznej. Zachęcamy do przeglądania strony

Umieść przycisk na swojej stronie:
Rozprawki


Baza danych jest chroniona prawami autorskimi ©pldocs.org 2014
stosuje się do zarządzania
Rozprawki
Dom