Firma Hankook zwiększa w 2012 roku swoje zaangażowanie w czołowe europejskie wyścigi samochodowe
Pobierz 29.05 Kb.
NazwaFirma Hankook zwiększa w 2012 roku swoje zaangażowanie w czołowe europejskie wyścigi samochodowe
Data konwersji24.11.2012
Rozmiar29.05 Kb.
TypDokumentacjaSERIA SUPERSTARS wyłącznie na oponach wyścigowych Hankook


  • Firma Hankook zwiększa w 2012 roku swoje zaangażowanie w czołowe europejskie wyścigi samochodowe.

  • Umowa na wyłączną dostawę opon dla międzynarodowej serii wyścigów samochodów turystycznych SUPERSTARS i GTSPRINT.

  • Szybkie samochody z silnikami V8 od teraz wyposażone w opony wyścigowe Hankook Ventus.


Neu-Isenburg/Niemcy, 1 lutego 2012 r. – Od sezonu 2012 firma Hankook Tire stała się wyłącznym dostawcą opon dla serii wyścigów torowych SUPERSTARS INTERNATIONAL i GTSPRINT INTERNATIONAL organizowanych przez firmę FG GROUP. Opony Ventus, wyłącznego dostawcy – firmy Hankook – będą stosowane w najnowocześniejszych samochodach sportowych we Włoszech i poza granicami tego kraju w ramach długofalowego partnerstwa. Włoska seria partnerskich wyścigów odbywać się będzie między innymi na klasycznych torach wyścigowych, takich jak Monza i Spa. Międzynarodowym hitem sezonu będzie wyścig finałowy w Sentul, w Indonezji.

Wyłączne partnerstwo z dwoma najpopularniejszymi włoskimi seriami wyścigów stanowi dalsze umocnienie pełnego zaangażowania firmy Hankook w sporty samochodowe. Firma Hankook udowodniła w 2011 roku, że posiada umiejętności techniczne konieczne do wyposażania wszystkich uczestników serii wyścigowych w opony o wysokim standardzie i tej samej klasie osiągów. Miało to miejsce podczas niezwykle udanego pierwszego sezonu serii DTM, gdy firma wystąpiła w roli wyłącznego dostawcy opon dla najważniejszych marek – Audi oraz Mercedes.

„Rozszerzenie naszego zainteresowania wyścigami samochodowymi na Włochy jest dla nas logicznym krokiem ze względu na udany start w serii DTM w zeszłym roku. Wyścigi samochodowe są pasją niemal każdego Włocha, co doskonale wpisuje się w nasze motto »Driving Emotion«” – wyjaśnia Hee-Se Ahn, wicedyrektor marketingowy Hankook Tire Europe. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu bycia od 2012 roku partnerem firmy FG Group i wyłącznym dostawcą opon dla dwóch cieszących się międzynarodową sławą serii wyścigów SUPERSTARS INTERNATIONAL i GTSPRINT INTERNATIONAL. Jestem absolutnie przekonany, że w roku 2012 będziemy świadkami wielu emocjonujących wyścigów, podczas których będziemy mieli okazję zademonstrować wysoką jakość naszych produktów. Życzymy wszystkim zespołom i ich kierowcom udanego sezonu!”

We obu seriach wyścigów, jako opony typu slick będą stosowane doskonałe wyścigowe opony Ventus F200, a jako opony deszczowe – model Z207. Oba typy niezwykle wysokowydajnych opon łączą w sobie doskonałe prowadzenie i długi czas eksploatacji w celu uzyskania optymalnych osiągów na każdym torze wyścigowym.

„Pełne zaufanie względem opon jest kluczowym czynnikiem w sportach samochodowych, szczególnie w wyścigach torowych, jak ma to miejsce w seriach SUPERSTARS i GTSPRINT. Ponadto, w roli głównej będą tu występować niezwykle mocne i ciężkie samochody supersportowe. Masa tych szybkich samochodów w połączeniu z silnikami V8 o bardzo dużej mocy stanowi wyjątkowe wyzwanie dla opon” – wyjaśnia Manfred Sandbichler, dyrektor ds. wyścigów samochodowych w Hankook Tire Europe. „Nasze wieloletnie zaangażowanie w różne serie wyścigów w Europie udowodniło, że opony wyścigowe Hankook są doskonale przygotowane do radzenia sobie z tego typu obciążeniami. Z ogromną niecierpliwością oczekujemy naszego pierwszego wspólnego sezonu wyścigowego z firmą FG Group. W tak szalejącym na punkcie wyścigów samochodowych kraju, jakim są Włochy, z pewnością doświadczymy wielu emocjonujących chwil podczas zmagań”.

Wyścigi serii SUPERSTARS i GTSPRINT INTERNATIONAL będą transmitowane w 175 krajach świata, pokrywając 36 najważniejszych rynków w darmowych i płatnych kanałach telewizyjnych.


###


SERIE SUPERSTARS i GTSPRINT INTERNATIONAL 2012

W 2012 roku serie wyścigów samochodów turystycznych organizowanych przez włoską firmę FG Group rozpoczynają swój ósmy (w przypadku Superstars) oraz drugi (dla GTSprint) sezon. Fani mogą oczekiwać emocjonujących zmagań na klasycznych torach, takich jak Monza, Imola czy Spa. Specjalnym wydarzeniem sezonu będzie wyścig finałowy, który odbędzie się po raz pierwszy w historii tych serii wyścigów w Sentul, w Indonezji.

Dzięki najwyższej klasy zespołom i fascynującym samochodom supersportowym obie serie wyścigów oddziałują na wyobraźnię kibiców. W serii Superstars International na polach startowych pojawią się pojazdy takich marek, jak Audi, BMW, Cadillac, Chevrolet, Chrysler, Jaguar, Lexus, Maserati, Mercedes i Porsche. W serii GTSprint International można spodziewać się również rywalizacji na najwyższym poziomie, w której wezmą udział samochody Ferrari, Maserati, Lamborghini, Porsche i Corvette.

Modele opon wyścigowych Hankook Ventus F200 i Z207, z których każdy jest dostępny w siedmiu rozmiarach, zapewnią wszystkim samochodom znakomitą przyczepność do nawierzchni.


Kalendarz wyścigów 2012


1 kwietnia

Wyścig 1

Włochy

Monza

22 kwietnia

Wyścig 2

Włochy

Imola


20 maja

Wyścig 3

Wielka Brytania

Donington Park

3 czerwca

Wyścig 4

Włochy

Mugello

1 lipca

Wyścig 5

Węgry

Hungaroring

15 lipca

Wyścig 6

Belgia

Spa

16 września

Wyścig 7

Portugalia

Portimao

7 października

Wyścig 8

Włochy

Vallelunga

11 listopada

Wyścig 9

Indonezja

Sentul


###


O firmie Hankook Tire

Hankook Tire jest jednym z największych na świecie i najszybciej rozwijających się producentów innowacyjnych, wysokogatunkowych i niezawodnych opon radialnych do samochodów osobowych, lekkich ciężarówek, samochodów terenowych, samochodów kempingowych, ciężarówek, autobusów i pojazdów sportowych (wyścigi torowe i rajdy). Spółka co rok inwestuje około pięciu procent swoich przychodów w procedury badawczo-rozwojowe. Jej pięć laboratoriów badawczo-rozwojowych w Korei, Niemczech, USA, Chinach i Japonii tworzy najbardziej zaawansowane, odpowiadające wymaganiom rynków i klientów, innowacyjne technologie. Przyczyniają się one w znacznym stopniu do produkcji optymalnych opon, dostosowanych do regionalnych warunków oraz wymagań klientów. Firma Hankook Tire zatrudnia na całym świecie ponad 16.000 pracowników i sprzedaje swoje produkty w ponad 180 krajach. Wiodący światowi producenci samochodów używają opon produkowanych przez firmę Hankook Tire jako fabrycznego wyposażenia swoich pojazdów. Około 80 procent przychodów firmy Hankook Korea pochodzi ze sprzedaży poza Koreą.


Siedziba europejskiego oddziału firmy Hankook Tires znajduje się w miejscowości Neu-Isenburg w pobliżu Frankfurtu nad Menem. Spółka posiada filie w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Holandii, na Węgrzech, w Rosji, Turcji, Szwecji i Polska. W innych krajach europejskich produkty marki Hankook są sprzedawane bezpośrednio przez lokalne przedstawicielstwa handlowe. Waga, jaką firma Hankook Tire przywiązuje do rynku europejskiego, znajduje odbicie w wartej ponad 550 milionów euro inwestycji w budowę zakładu produkcyjnego na Węgrzech, który rozpoczął pracę w roku 2007. Ponad 2.000 pracowników wytwarza tu ponad 34.000 opon dziennie (co oznacza około 12 milionów opon rocznie) dla samochodów osobowych, terenowych i lekkich ciężarówek. Nowoczesna fabryka wytwarza dostosowane do wymagań klientów produkty oraz opony używane jako wyposażenie fabryczne na rynku europejskim, zgodne ze specyfikacjami wiodących europejskich producentów samochodów.


Dalsze informacje można znaleźć na stronie www.hankooktire-press.com lub www.hankooktire-eu.com


Kontakt:

Felix Kinzer

Direktor Public Relations Europe

Hankook Tire Europe GmbH

Siemensstr. 5a

D-63263 Neu-Isenburg

Germany

Fon: +49 (0) 61 02 8149 – 170

Fax: +49 (0) 61 02 8149 – 200

f.kinzer@hankookreifen.de

Stefanie Weinelt

Public Relations Europe

Hankook Tire Europe GmbH

Siemensstr. 5a

D-63263 Neu-Isenburg

Germany

Fon: +49 (0) 61 02 8149 – 171

Fax: +49 (0) 61 02 8149 – 200

s.weinelt@hankookreifen.de

Susanne Baun

Public Relations Europe

Hankook Tire Europe GmbH

Siemensstr. 5a

D-63263 Neu-Isenburg

Germany

Fon: +49 (0) 6102 8149 – 172

Fax: +49 (0) 61 02 8149 – 200

s.baun@hankookreifen.de
Dodaj dokument na swoim blogu lub stronie

Powiązany:

Firma Hankook zwiększa w 2012 roku swoje zaangażowanie w czołowe europejskie wyścigi samochodowe iconFirma sener znowu poprawia swoje wyniki Grupa sener zwiększyła swoje przychody o 8,8% w roku 2011

Firma Hankook zwiększa w 2012 roku swoje zaangażowanie w czołowe europejskie wyścigi samochodowe iconFirma sener znowu poprawia swoje wyniki Grupa sener zwiększyła swoje przychody o 8,8% w roku 2011

Firma Hankook zwiększa w 2012 roku swoje zaangażowanie w czołowe europejskie wyścigi samochodowe iconEuropejskie Centrum Przedsiębiorczości oraz Centrum Innowacji fire przy współpracy z firmą Interdont Sp z o o. zaprasza Państwa do udziału w

Firma Hankook zwiększa w 2012 roku swoje zaangażowanie w czołowe europejskie wyścigi samochodowe iconKancelaria Prawna "Lex Firma" aktywnie uczestniczy w działalności naukowej. Adwokaci I aplikanci Kancelarii mieli dotąd przyjemność publikować swoje artykuły

Firma Hankook zwiększa w 2012 roku swoje zaangażowanie w czołowe europejskie wyścigi samochodowe iconFirma prezentuje swoje wyroby w punktach sprzedaży, katalogach, broszurach, ale także, co może jest dla Państwa pewnym zaskoczeniem, poprzez ustalenie

Firma Hankook zwiększa w 2012 roku swoje zaangażowanie w czołowe europejskie wyścigi samochodowe iconPrzewodnik po traktacie z Lizbony Po dziesięcioleciach wojen, które pochłonęły miliony istnień ludzkich, powstanie ue wyznaczyło początek nowej epoki, w której kraje europejskie pokojowo rozwiązują swoje problemy

Firma Hankook zwiększa w 2012 roku swoje zaangażowanie w czołowe europejskie wyścigi samochodowe iconPrzewodnik po traktacie z Lizbony Po dziesięcioleciach wojen, które pochłonęły miliony istnień ludzkich, powstanie Unii Europejskiej wyznaczyło początek nowej epoki, w której kraje europejskie pokojowo rozwiązują swoje problemy

Firma Hankook zwiększa w 2012 roku swoje zaangażowanie w czołowe europejskie wyścigi samochodowe iconTemat: Ogłoszenie Zarządu Spółki pod firmą muza s. A. z siedzibą w Warszawie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki muza s. A. na dzień 29 czerwca 2012 roku oraz projekty uchwał

Firma Hankook zwiększa w 2012 roku swoje zaangażowanie w czołowe europejskie wyścigi samochodowe iconItm polska – czołowe targi dla przemysłu zakończone

Firma Hankook zwiększa w 2012 roku swoje zaangażowanie w czołowe europejskie wyścigi samochodowe icon2 Fast 2 Real -nielegalne wyscigi

Umieść przycisk na swojej stronie:
Rozprawki


Baza danych jest chroniona prawami autorskimi ©pldocs.org 2014
stosuje się do zarządzania
Rozprawki
Dom