M wykładu był zakres obowiązków pracowników hotelu na różnych stanowiskach
Pobierz 25.63 Kb.
NazwaM wykładu był zakres obowiązków pracowników hotelu na różnych stanowiskach
Data konwersji29.11.2012
Rozmiar25.63 Kb.
TypDokumentacjaWYKŁADY OTWARTE

24 marca 2009 w ZSE w Słupcy odbyły się wykłady otwarte.
Na spotkanie to przybyli przedstawiciele Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu.

Wykłady zorganizowane były dla uczniów technikum hotelarskiego i gastronomicznego oraz ich rodziców, którzy mieli możliwość zapoznania się z zawodem hotelarza.

Tematem wykładu był zakres obowiązków pracowników hotelu na różnych stanowiskach.

Uczestnicy mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania w tym zakresie.

Wykłady otwarte zakończone zostały poczęstunkiem oraz imprezą integracyjną.

Wycieczka do obiektów hotelarskich


Dnia 4 maja 2009 roku odbyła się programowa wycieczka dydaktyczna do obiektów hotelarskich w Poznaniu.

Zwiedzanie obejmowało hotel IBB ANDERSIA**** oraz hotel SHERATON*****.

W wycieczce brała udział młodzież z klasy 1h Technikum Hotelarskiego pod opieką p. Anny Rajzner i p. Sylwii Barciszewskiej.

Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży ze strukturą organizacyjną hoteli, zakresem obowiązków pracowników na poszczególnych stanowiskach pracy, a przede wszystkim z wyposażeniem hoteli zgodnie z kategoryzacją hoteli.

W pierwszej kolejności młodzież zwiedzała Hotel IBB Andersja, który położony jest w najwyższym wieżowcu, w samym sercu miasta.

Misją hotelu jest oferowanie usług hotelowych, gastronomicznych oraz konferencyjnych na najwyższym poziomie, ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnych potrzeb gości. Młodzież mogła zaobserwować jak młody kreatywny zespół pracowników pomaga przy wyborze pokoju, zorganizowaniu każdego wydarzenia oraz jak zadba o harmonię ciała i ducha gościa. Uczniowie zapoznali się z obowiązkami recepcjonisty, pracownika pięter oraz pracą kelnera. Mieli także możliwość samodzielnie wykonać kilka czynności należących do pracownika hotelu.

Następnie uczniowie udali się do najbardziej luksusowego pięciogwiazdkowego hotelu Sheraton, który usytuowany jest w samym centrum Poznania.
Młodzież w hotelu tym zwiedziła pokoje o różnym standardzie, restaurację, która specjalizuje się w kuchni fusion, jedyny w swoim rodzaju pub Some Place Else , nowoczesny Qube – Vodka Bar oraz Fitness Center z basenem.

Uczniowie mieli możliwość porozmawiania z menagerem hotelu, który odpowiadał na wszystkie pytania dotyczące pracy w obiekcje hotelarskim. Uczniom bardzo podobał się SHERATON ze względu na oryginalny wygląd pokoi i restauracji, serwujących posiłki zarówno dla gości hotelowych, jak i gości i z zewnątrz. Uczniowie oczarowani byli pomieszczeniem z winami, w którym najdroższe wino kosztuje nawet kilka tysięcy euro.

Wycieczki dydaktyczne szczególnie do nowoczesnych obiektów hotelarskich są bardzo pomocne w realizacji określonych zagadnień omawianych w szkole. Dzięki nim uczniowie mogą zobaczyć jak w przyszłości będzie wyglądała i na czym będzie polegała ich praca zawodowa. Wycieczka ta była z pewnością dla młodzieży okazją do poszerzenia własnej wiedzy, oraz umożliwiła im konfrontację wiedzy teoretycznej z praktyką.


Drzwi otwarte

28 marca 2009 roku w ZSE odbyły się drzwi otwarte dla młodzieży szkół gimnazjalnych, których celem było przedstawienie oferty edukacyjnej na nadchodzący rok szkolny2009/2010.

Drzwi otwarte rozpoczęła Pani Dyrektor Irena Grzeszczak , która serdecznie przywitała przybyłych gości , zapoznała ich z ofertą edukacyjną szkoły oraz powiedziała kilka słów o szkole i projekcie „ Technik hotelarstwa- zawód z przyszłością” , który jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego .

Dla przybyłych gości, uczniowie ZSE pod opieką nauczycieli przygotowali wiele atrakcji.

Szkolne cheerleaderki pod opieką pani Kamili Nadkowskiej przygotowały dwa układy taneczne, które wzbudziły podziw wśród młodzieży.
Uczniowie klas gastronomicznych pod opieką pani Barbary Głuszczuk przygotowali stół wielkanocny oraz pięknie udekorowane stoły okolicznościowe, przy których zachęcali do degustacji ciasta, które na tą okazję specjalnie upiekli.

Natomiast uczniowie technikum hotelarskiego pod opieką pani Anny Rajzner przygotowali różne dekoracje z ręczników.

Podczas uroczystości został przeprowadzony konkurs hotelarsko - gastronomiczny, który miał obudzić w przybyłej młodzieży, być może ukryte talenty gastronomiczne, bądź hotelarskie i miał zachęcić do podjęcia nauki na tym kierunku.
Przeprowadzono także konkurs języków obcych, a osoby biorące w nim udział nagrodzono drobnymi upominkami.
W trakcie uroczystości można było usłyszeć utalentowane muzycznie uczennice naszej szkoły.

Na otwarte drzwi przybyła duża grupa młodzieży wraz z rodzicami, która mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, porozmawiać z uczniami oraz z gronem pedagogicznym.
Zarówno uczniowie jak i nauczyciele udzielali odpowiedzi na pytania gości.
Ogłoszenie


26 kwietnia 2009 roku o godzinie 8.00 w sali nr 1 odbędzie się pierwszy wewnątrzszkolny KONKURS WIEDZY O HOTELARSTWIE.

Zapisy przyjmowane są u Pani mgr Anny Rajzner.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.


WYJAZD NA WYKŁADY OTWARTE DO WYŻSZEJ SZKOŁY HOTELARSTWA I GASTROMOMII W POZNANIU


27 marca 2009 uczniowie klasy I h technikum hotelarskiego, w ramach projektu „TECHNIK HOTELARSTWA – ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ” , który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach EFS udali się do Poznania do Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomi na wykłady otwarte. Uczniowie podczas wizyty zapoznali się z ofertą szkoły oraz uczestniczyli w wykładach i pokazach przygotowanych przez studentów jak i rektorów.

Młodzież brała udział w pokazie barmańskim, gdzie mogła zobaczyć w jaki sposób przyrządza się i podaje drinki.

W sali bankietowej młodzież obserwowała pokaz przygotowania przez szefa kuchni.

Około 12.00 w restauracji dla uczestników wycieczki został podany obiad.

Po krótkiej przerwie wszyscy udali się do sali wykładowej, gdzie uczestniczyli w pokazie gastronomicznym.

Studenci WSHiG przygotowali na oczach uczestników 2 dania (Strogonowa, krewetki i sos śmietanowy) którymi częstowali przybyłych gości .

Natomiast wykładowca WSHiG zaprezentował młodzieży w jaki sposób można udekorować każdą potrawę i stół .
Około godziny 16.00 uczniowie pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do szkoły.


Dodaj dokument na swoim blogu lub stronie

Powiązany:

M wykładu był zakres obowiązków pracowników hotelu na różnych stanowiskach iconPytania kontrolne dla pracowników na stanowiskach administracyjno biurowych

M wykładu był zakres obowiązków pracowników hotelu na różnych stanowiskach iconRamowy program szkolenia okresowego pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych

M wykładu był zakres obowiązków pracowników hotelu na różnych stanowiskach iconZakres czynności – zakres obowiąZKÓW

M wykładu był zakres obowiązków pracowników hotelu na różnych stanowiskach iconZakres obowiąZKÓw wychowawcy

M wykładu był zakres obowiązków pracowników hotelu na różnych stanowiskach iconZakres I wymiar obowiąZKÓw nauczyciela akademickiego

M wykładu był zakres obowiązków pracowników hotelu na różnych stanowiskach iconCel, strategie, komitety I zakres obowiąZKÓW

M wykładu był zakres obowiązków pracowników hotelu na różnych stanowiskach iconTabele wymagań w zakresie wykształcenia, kwalifikacji zawodowych I stażu słUŻBY, jakim powinni odpowiadać policjanci na stanowiskach komendantów policji I innych stanowiskach słUŻbowych

M wykładu był zakres obowiązków pracowników hotelu na różnych stanowiskach iconPodstawowy zakres uprawnień I obowiązków wicedyrektora szkoły

M wykładu był zakres obowiązków pracowników hotelu na różnych stanowiskach iconRozdział XII Zakres obowiązków, uprawnień I odpowiedzialności nauczyciela I wychowawcy

M wykładu był zakres obowiązków pracowników hotelu na różnych stanowiskach iconZakres obowiąZKÓw nauczyciela – logopedy przedszkola miejskiego nr 124 w łodzi

Umieść przycisk na swojej stronie:
Rozprawki


Baza danych jest chroniona prawami autorskimi ©pldocs.org 2014
stosuje się do zarządzania
Rozprawki
Dom