"Echo z Afryki I innych kontynentów"
Pobierz 6.83 Kb.
Nazwa"Echo z Afryki I innych kontynentów"
Data konwersji03.12.2012
Rozmiar6.83 Kb.
TypDokumentacja
TYDZIEŃ MISYJNY


nr 12, grudzień 2006 "Echo z Afryki i innych kontynentów"

Tydzień Misyjny w naszej parafii odbył się aż miesiąc wcześniej. Spowodowane było to rekolekcjami z okazji uroczystości jubileuszowych naszego kościoła. Dlatego też Niedziela Misyjna przełożona została na 24 września.

Tak wczesny termin trochę nas zaskoczył. Na szczęście wszystkie planowane przez nas akcje udało się zrealizować. W dużym stopniu pomogły nam siostry klawerianki, pracujące w Sekretariacie Misyjnym, s. Kazimiera i s. Barbara. Użyczyły nam strojów misyjnych, które mieliśmy na sobie w czasie prowadzonej przez nas mszy świętej. Również młodzież, która zajmowała się rozprowadzaniem kalendarzy i innych materiałów misyjnych, była przebrana w stroje z różnych stron świata.

Rzeczy, które sprzedawaliśmy dostaliśmy również od sióstr klawerianek, za co serdecznie dziękujemy. Ze sprzedaży materiałów misyjnych udało się nam zebrać ponad 1500 zł, które przekazaliśmy siostrom klaweriankom oraz PDMD (Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci).

Przygotowując się do Tygodnia Misyjnego, nasza grupa wykonała dwa piękne plakaty. Jeden znalazł się przed stoiskiem z materiałami misyjnymi, drugi zaś zawisł w przedsionku kościoła, przypominając wszystkim o obchodzonym Tygodniu Misyjnym. Również w kościele przygotowaliśmy dekorację, zawierającą hasło Tygodnia Misyjnego „Miłość duszą misji”. Została ona zawieszona na bocznym ołtarzu.

Podczas wszystkich mszy świętych, odczytywano modlitwę wiernych, w której modliliśmy się w intencjach misji oraz śpiewano „Hymn PDMD”, za co bardzo dziękujemy naszemu panu organiście, Łukaszowi.

Opiekun naszego koła ks. Marian Polonka podjął się wygłoszenia kazania o tematyce misyjnej, w którym nawiązał do orędzia Ojca Świętego Benedykta XVI. To właśnie jego słowa przekonały parafian do wspomożenia misji i zakupienia kalendarzy oraz innych materiałów misyjnych.

W obchody Niedzieli Misyjnej włączyły się również inne grupy z naszej parafii. Oaza podjęła się przygotowania liturgii jednej mszy świętej oraz zaśpiewania „Hymnu PDMD”. Grupa misyjna z gimnazjum, prowadzona przez panią Marię Wolną i pana Jacka Malarza, przygotowała oprawę mszy świętej wieczornej oraz pomogła nam przy sprzedaży.

Cały ten Tydzień Misyjny i zadania, które mieli wykonać członkowie naszego koła, przygotowywały nas do podjęcia patronatu misyjnego nad jednym misjonarzem. W Niedzielę Misyjną każdy z nas wylosował misjonarza, którym od tamtej pory się opiekuje. Tydzień Misyjny zakończyliśmy 30 września, wysłaniem listów do misjonarzy. Teraz czekamy z niecierpliwością na odpowiedź i nieustannie modlimy się w ich intencji.

Każdy organizowany przez nas Tydzień Misyjny jest dużym wyzwaniem. Jednak z każdym rokiem przybywa nam coraz więcej pomysłów i wprawy, w akcentowaniu tego ważnego wydarzenia w życiu naszej parafii. Z pomocą przychodzą nam księża, pan organista, pan kościelny oraz inne grupy z parafii, z czego bardzo się cieszymy i serdecznie dziękujemy. Jeśli komuś byłyby pomocne nasze doświadczenia lub jest zainteresowany problematyką misyjną, serdecznie zapraszamy na naszą stronę internetową http://www.kolomisyjne.friko.pl/ Mamy nadzieję, że również w przyszłych latach będziemy mogli naszą pracą wspomagać misje i misjonarzy.


animatorka

Koła Misyjnego im. Bł. Ojca Damiana z Molokai w Niepołomicach

Justyna J.

Dodaj dokument na swoim blogu lub stronie

Powiązany:

\"Echo z Afryki I innych kontynentów\" iconSurowce mineralne Afryki Afryka należy do kontynentów bogatych w kopaliny stałe, jednak w wielu przypadkach produkcja jest niższa niż wynikałoby to z wielkości zasobów

\"Echo z Afryki I innych kontynentów\" iconGeografia ekonomiczna regionalna kontynentóW

\"Echo z Afryki I innych kontynentów\" iconCharakterystyka drzew z różnych kontynentów

\"Echo z Afryki I innych kontynentów\" iconTest dobutaminowy echo

\"Echo z Afryki I innych kontynentów\" iconEcho naszej szkoły nr 6 9 września

\"Echo z Afryki I innych kontynentów\" iconEcho poznańskiego czerwca 1956

\"Echo z Afryki I innych kontynentów\" iconPodlaskie Echo Katolickie, 17(2004), s. 9

\"Echo z Afryki I innych kontynentów\" iconEcho 5- teczki 7 listopada 2006 Nr 1

\"Echo z Afryki I innych kontynentów\" iconRozważanie na 8 marca Podlaskie Echo Katolickie

\"Echo z Afryki I innych kontynentów\" iconZaprojektuj idealne wnętrze z Echo Investment

Umieść przycisk na swojej stronie:
Rozprawki


Baza danych jest chroniona prawami autorskimi ©pldocs.org 2014
stosuje się do zarządzania
Rozprawki
Dom