Zjawisko indukcji elektromagnetycznej
Pobierz 4.63 Kb.
NazwaZjawisko indukcji elektromagnetycznej
Data konwersji10.12.2012
Rozmiar4.63 Kb.
TypDokumentacja
Zjawisko indukcji elektromagnetycznej polega na wzbudzeniu siły eletromotorycznej indukcji w obwodach zamkniętych obejmujący zmieniający się strumień magnetyczny. Sposoby wzbudzenia prądu indukcyjnego : wsuwanie magnesu w zwojnice , zwojnice w magnes lub zamiast zwojnicy elektromagnes. Reguła Lenza - prąd ma kierunek taki ze jego pole magnetyczne przeciwdziała zmianie strumienia która ten prąd wywołała. Prawo Faradejasiła elektromotoryczna undukcji jest równa zmianie strumienia magnetycznego który zachodzi w jednostce czasu Natezenie skuteczneto wartość natężenia prądu stałego , który płynąc przez ten sam opornik co prąd przemienny wykona w ciągu tego samego czasu taką samą prace. Prądnica prądu przemiennego to maszyna elektryczna przetwarzająca energię mechaniczną, pobieraną z zewnętrznego urządzenia napędzającego prądnicę, na energię elektryczną w postaci przemiennego prądu. Do tego celu wykorzystuje się zjawisko indukowania siły elektromotorycznej w wyniku ruchu przewodnika w polu magnetycznym indukcji elektromagnetycznej. W prądnicy natomiast praca zostaje zmieniona na energię elektryczną. Transformator – to urządzenie służące do podwyższenia lub obniżenia napięcia prądu przemiennego . 2 zwojnice osadzone na rdzeniu sweromagnetyka. Działanie: w obwodzie pierwotnym prąd przemienny powoduje powstawanie w rdzeniu okresowo zmiennego strumienia indukcji. Strumień przechodzi do wnętrza uzwojenia wtórnego transformatora i indukuje w nim przemienną sile elektromotoryczna . jest ona proporcjonalna do liczby zwojów zwojnicy w obwodzie wtórnym.

Dodaj dokument na swoim blogu lub stronie

Powiązany:

Zjawisko indukcji elektromagnetycznej iconHasło programowe – Zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Temat lekcji – w jaki sposób można wzbudzić prąd indukcyjny?

Zjawisko indukcji elektromagnetycznej iconPrzewodnik z prądem, D. zjawiska indukcji elektromagnetycznej

Zjawisko indukcji elektromagnetycznej iconZjawisko terroryzmu Ilona Resztak Zjawisko terroryzmu Streszczenie Autorka

Zjawisko indukcji elektromagnetycznej iconVii krajowe Warsztaty Kompatybilności Elektromagnetycznej (emc)

Zjawisko indukcji elektromagnetycznej iconLaboratorium kompatybilności elektromagnetycznej badania odporności na serię szybkich elektrycznych zakłóceń

Zjawisko indukcji elektromagnetycznej iconCentrum Euro Info w Gdańsku Tytuł pakietu: Dyrektywa dotycząca kompatybilności elektromagnetycznej – oznakowanie “CE”

Zjawisko indukcji elektromagnetycznej iconWstęp do materiałów pt.: „Wykład emc” Materiały są pomyślane jako pomoc do wykładów z „ Kompatybilności Elektromagnetycznej

Zjawisko indukcji elektromagnetycznej iconCentrum Euro Info w Gdańsku Tytuł pakietu: Dyrektywa dotycząca kompatybilności elektromagnetycznej – oznakowanie “CE”

Zjawisko indukcji elektromagnetycznej iconIndukcji występuje u

Zjawisko indukcji elektromagnetycznej iconIndukcji występuje u

Umieść przycisk na swojej stronie:
Rozprawki


Baza danych jest chroniona prawami autorskimi ©pldocs.org 2014
stosuje się do zarządzania
Rozprawki
Dom