Mobilna komunikacja
Pobierz 16.52 Kb.
NazwaMobilna komunikacja
Data konwersji01.01.2013
Rozmiar16.52 Kb.
TypDokumentacja


grudzień 2006

CM11-12.06
Mobilna komunikacja

Nowy interfejs Bluetooth/USB Blaupunkta


Bezprzewodowa komunikacja na stałe zagościła w naszym codziennym życiu. Trudno sobie wyobrazić świat bez telefonów komórkowych czy szybkiego dostępu do danych i informacji. Nowy, uniwersalny interfejs Bluetooth/USB Blaupunkta pozwala na wygodne i bezpieczne prowadzenie rozmowy telefonicznej w samochodzie, a także na korzystanie z zewnętrznych pamięci masowych oraz przenośnych odtwarzaczy MP3.


Nowe urządzenie Blaupunkta umożliwia bezprzewodowe połączenie telefonu komórkowego z radioodtwarzaczem lub systemem nawigacyjnym i odsłuch rozmowy przez głośniki samochodowe. W zależności od typu telefonu, rozmowy przychodzące są realizowane automatycznie lub mogą być odbierane przy pomocy specjalnego przycisku PTT (Push to Talk), który można zamontować w wygodnym i łatwo dostępnym dla kierowcy miejscu. Za pomocą przycisku możliwe jest odbieranie, kończenie lub odrzucanie połączeń telefonicznych. Oprócz tego, dostępna jest również funkcja powtórnego wybierania numeru i – w zależności od typu używanego telefonu komórkowego – aktywowania wybierania głosowego. Nowy, bardzo prosty w instalacji, interfejs Bluetooth/USB pozwolił również na znaczną redukcję szumów oraz eliminację „efektu pogłosu”.


Dodatkową zaletą urządzenia jest możliwość połączenia i obsługi za pomocą gniazda USB zewnętrznych pamięci masowych oraz przenośnych odtwarzaczy MP3 Bluetooth (funkcja Audio Streaming). Po nawiązaniu połączenia radiowego odtwarzacz MP3 zachowuje się jak klasyczny zmieniacz CD, zaś funkcja Plug-and-Play umożliwia bezpośrednie korzystanie z nowego urządzenia, bez


skomplikowanych czynności instalacyjnych. W zależności od typu radioodtwarzacza użytkownik ma do wyboru od 10 do 999 katalogów, a w każdym z nich można umieścić od 99 do 9999 utworów. Na wyświetlaczu radioodtwarzacza ukazują się listy odtwarzanych plików.


Interfejs może być połączony do radioodtwarzaczy Blaupunkta wyprodukowanych po 2002 roku, posiadających wejście telefonu/nawigacji oraz sterowania zmieniaczem CD. Za jego pośrednictwem do radia samochodowego można podłączyć większość produkowanych obecnie telefonów komórkowych z technologią Bluetooth, np. Sony-Ericsson, Benq-Siemens, Nokia czy Motorola. Aktualizacja oprogramowania będzie możliwa poprzez port USB ze strony internetowej www.blaupunkt.com/pl.


Interfejs Bluetooth/USB Blaupunkt jest dostępny w specjalistycznych sklepach ze sprzętem car audio. Sugerowana cena detaliczna brutto – 499 PLN (grudzień 2006).


Blaupunkt, marka należąca do Grupy Bosch, jest znaczącym w skali międzynarodowej producentem sprzętu car audio. Firma ma swoją siedzibę w Hildesheim oraz fabryki w Portugalii, na Węgrzech, w Tunezji i Malezji. W 2005 roku obroty przedsiębiorstwa wyniosły 1 456  mln euro. Blaupunkt zatrudnia na całym świecie 9 tys. pracowników.


W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Jako dział branżowy firmy Robert Bosch Sp. z o.o. oferuje radioodtwarzacze, systemy nawigacji, systemy multimedialne, głośniki, wzmacniacze oraz akcesoria i komponenty car audio.


Pytania dziennikarzy: Marta Małachowska, tel. (022) 715 48 04, 0602 417 180,

fax (022) 715 43 96, e-mail: marta.malachowska@pl.bosch.com


Pytania czytelników: Infolinia Blaupunkt, tel. 0 800 118 922,

czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 17.00


Internetowe forum prasowe: www.bosch-prasa.pl


Dodaj dokument na swoim blogu lub stronie

Powiązany:

Mobilna komunikacja iconMobilna ekspozycja Jukersa

Mobilna komunikacja iconKomunikacja interpersonalna Termin „komunikacja” wywodzi się z łaciny od słowa communicatio I oznacza łączność, wymianę, rozmowę

Mobilna komunikacja icon1. komunikacja niewerbalna (mowa ciała) Komunikacja

Mobilna komunikacja iconMobilna Rekreacja Muzyczna – teoria I praktyka

Mobilna komunikacja iconRozdział III. Migracje ludności ludnośĆ zasiedziała I mobilna

Mobilna komunikacja iconRozdział III. Migracje ludności ludnośĆ zasiedziała I mobilna

Mobilna komunikacja iconRozdział III. Migracje ludności ludnośĆ zasiedziała I mobilna

Mobilna komunikacja iconKomunikacja interpersonalna Komunikacja

Mobilna komunikacja iconNa Google Play pojawiła się pierwsza na świecie aplikacja mobilna umożliwiająca przygotowanie do egzaminu maturalnego z matematyki. Stworzony przez Polaków program jest dostępny w pełni za darmo

Mobilna komunikacja iconKomunikacja

Umieść przycisk na swojej stronie:
Rozprawki


Baza danych jest chroniona prawami autorskimi ©pldocs.org 2014
stosuje się do zarządzania
Rozprawki
Dom