Oblicz czas swobodnego spadania ciała z wysokości 20m. ( )
Pobierz 9.41 Kb.
NazwaOblicz czas swobodnego spadania ciała z wysokości 20m. ( )
Data konwersji07.01.2013
Rozmiar9.41 Kb.
TypDokumentacja

  1. Jacek i jego pies ciągną kij w przeciwne strony. Jacek w lewo z siłą 100N, a jego pies z siłą 170N. Wypadkowa tych dwóch sił ma wartość __________ i działa w _______________ stronę. Przedstaw graficznie tę sytuację przyjmując odpowiednią skalę, a następnie wyznacz graficznie siłę wypadkową.

  2. Oblicz czas swobodnego spadania ciała z wysokości 20m. ()

  3. Chłopak stojący na deskorolce trzyma piłkę lekarską. Masa chłopca wynosi 36kg, a masa piłki 4kg. W pewnym momencie chłopiec rzucił przed siebie piłkę z prędkością 10 m/s. Z jaką prędkością odjechał chłopiec?
  1. Ciało porusza się ruchem jednostajnie przyspieszonym po powierzchni poziomej. Siła tarcia działająca na to ciało wynosi 20N. Ile wynosi siła równoległa do podłoża, działająca w kierunku ruchu ciała, jeżeli siła wypadkowa wynosi 130N. Przedstaw graficznie tę sytuację przyjmując odpowiednią skalę.

  2. Ile wynosi wartość przyspieszenia klocka w sytuacji przedstawionej na rysunku?
a. 4 m/s2

b. 8 m/s2

c. 10 m/s2

d.100 m/s2

25.2627

28


.

29.30.

31.Na powierzchni Ziemi masa 1kg jest przyciągana przez Ziemię siłą 9.81N. Wyznacz, w którym miejscu pola grawitacyjnego Ziemi siły wzajemnego przyciągania będą równe 1.09N. Przyjmij promień Ziemi równy 6400km.


32. Oblicz jakie siły działają między Ziemią i ciałem o masie 36kg w odległości równej sześciu promieniom Ziemi.


33. Wyraź w kilometrach odległość roku świetlnego (1 ly)


34. Odległość Plutona od Słońca wynosi około 40 AU (jednostek astronomicznych). Podaj jak długo światło biegnie od Słońca do Plutona.

35.36. Pocisk o masie 10g wylatuje z lufy karabinu z szybkością 600m/s. Oblicz szybkość odskoku karabinu o masie 4kg.


37. Z lufy o długości 2m wylatuje z szybkością 600m/s pocisk o masie 8kg. Oblicz wartość siły działającej na pocisk w lufie oraz jego czas przelotu przez lufę.


38. Samochód o masie 500kg jedzie po płaskiej drodze. Jego silnik pozwala uzyskać siłę napędowa 300N. Siła oporu powietrza wynosi 200N. Oblicz jakie jest przyspieszenie samochodu?


39. Samochód ruszył z miejsca I po czasie 12s osiągnął prędkość o wartości 86.4km/h.

a) Oblicz wartość przyspieszenia samochodu

b) Wyznacz czas w jakim osiągnął prędkość 43.2km/h

c) Podaj drogę przebyta w czasie 12s

d)Oblicz wartość siły działającej na samochód, jeżeli masa samochodu wynosiła 1t.

e) Narysuj wykres prędkości od czasu dla ruchu tego samochodu


40. Podaj jaki pęd posiada po czterech sekundach ciało o masie 2kg spadające swobodnie.

Dodaj dokument na swoim blogu lub stronie

Powiązany:

Oblicz czas swobodnego spadania ciała z wysokości 20m. ( ) iconW odległości X = 15 cm od zwierciadła wklęsłego o promieni krzywizny r = 20 cm ustawiono przedmiot o wysokości h1 = 10 cm. Oblicz wysokość otrzymanego obrazu

Oblicz czas swobodnego spadania ciała z wysokości 20m. ( ) iconW ostrosłupie prawidłowym czworokątnym długość wysokości wynosi 8, a krawędź podstawy ma długość 12. Oblicz długość promienia kuli wpisanej I opisanej. +rysunek

Oblicz czas swobodnego spadania ciała z wysokości 20m. ( ) iconZG19 Oblicz szybkość kątową z którą musiałaby się obracać Ziemia, aby ciała na równiku nic nie ważyły. Ile godzin liczyłaby wówczas doba ziemska?

Oblicz czas swobodnego spadania ciała z wysokości 20m. ( ) iconPył jest to mieszanina dwufazowa, w której fazą rozpraszającą jest gaz, a fazą rozproszoną drobne ciała stałe. Prędkość swobodnego opadania w nieruchomym powietrzu jest mniejsza od 5 m/s lub poruszają się ruchami Browna. Większość pyłów w przyrodzie to pyły polidyspersyjne

Oblicz czas swobodnego spadania ciała z wysokości 20m. ( ) iconPostawa ciała, to cecha charakterystyczna każdego człowieka. To sposób trzymania ciała w pozycji stojącej. Z pojęciem postawy ciała nierozłącznie związana jest

Oblicz czas swobodnego spadania ciała z wysokości 20m. ( ) iconSpadania ciał

Oblicz czas swobodnego spadania ciała z wysokości 20m. ( ) iconZnając czas obiegu Ziemi dokoła Słońca t = 365,24 dni oraz średni promień orbity ziemskiej r = m, oblicz masę Słońca

Oblicz czas swobodnego spadania ciała z wysokości 20m. ( ) icon§ 2 Bank stawia do dyspozycji Kredytobiorcy kredyt: od dnia r w wysokości od dnia r w wysokości § 3

Oblicz czas swobodnego spadania ciała z wysokości 20m. ( ) iconPęd ciała jest to iloczyn masy ciała I jego prędkości

Oblicz czas swobodnego spadania ciała z wysokości 20m. ( ) iconDział kinematyka wartość prędkości ciała (szybkość ciała)

Umieść przycisk na swojej stronie:
Rozprawki


Baza danych jest chroniona prawami autorskimi ©pldocs.org 2014
stosuje się do zarządzania
Rozprawki
Dom