Konspekt klasa: VI chłopcy (upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim)




Pobierz 24.9 Kb.
NazwaKonspekt klasa: VI chłopcy (upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim)
Data konwersji09.01.2013
Rozmiar24.9 Kb.
TypKonspekt

KONSPEKT



Klasa: VI chłopcy (upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim)

Czas: 45 minut

Ilość ćwiczących: 16

Miejsce: sala gimnastyczna lub boisko do piłki ręcznej

Temat: Gry i zabawy doskonalące podstawowe elementy techniki piłki nożnej


Cele wiodące:

1. Motoryczność - Kształtowanie koordynacji ruchowej, szybkości reakcji i wyobraźni przestrzennej.

2. Umiejętności - Doskonalenie prowadzenia, przyjęcia, uderzenia piłki oraz dryblingu i wyjścia na pozycję.

3. Wiadomości - Zasady postępowania indywidualnego i grupowego w czasie zajęć ruchowych.

4. Akcent wychowawczy - Kultura uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej.

5. Cel rewalidacyjny – Kształtowanie koordynacji wzrokowo- ruchowej.

Przybory: piłki nożne 8 szt., piłki siatkowe 8 szt., chorągiewki 8 szt., szarfy 16 szt. w czterech kolorach.

Tok lekcji

Nazwa i opis zadania

Czas

Uwagi organizacyjno-metodyczne

1

2

3

4

Część I wstępna. Moment organizacyjno - porządkowy. Zabawy o charakterze ożywiającym

1. Zbiórka, sportowe przywitanie, sprawdzenie obecności i ubioru.

2. "Berek" - zadaniem berka jest złapać uciekającego.

3. "Ranny żołnierz" - w ograniczonym polu wszyscy ćwiczący w posiadaniu piłki. Gracz prowadząc piłkę nogą stara się trafić nią w piłkę przeciwnika, jednocześnie uważając aby w jego piłkę nie trafił zawodnik z przeciwnej drużyny. Trafiony zawodnik siada na piłce i czeka aż go wybawi partner z drużyny poprzez uderzenie swoją piłką w piłkę, na której siedzi trafiony zawodnik.

2


3


3

Ustawienie grupy w dwuszeregu. Pole zabawy ogr. 20 x 20 m. Podział grupy na dwie 8-osobowe drużyny. Drużyna, której zawodnik został trafiony otrzymuje punkt karny. Wygrywa zespół z najmniejszą ilością punktów karnych.

Część II główna

Zabawa kopna kształtująca tzw. "czucie piłki". Gra kopna doskonaląca prowadzenie piłki


Gra 1 x 1 - doskonaląca drybling


Gra kopna doskonaląca uderzenia i przyjęcia piłki


Gra doskonaląca prowadzenie i odbiór piłki

4. "Żongler" - ćwiczący w parach jeden z pary uderza piłkę stopą po wcześniejszym odbiciu od podłoża, drugi głośno liczy ilość odbić partnera.


5. Sztafeta wahadłowa po kopercie - ćwiczący prowadzą piłkę po trasie "koperty". Następnie podają ją partnerowi z przeciwnego rzędu, który wykonuje to samo wracając trasą partnera. Wygrywa zespół szybszy i dokładniejszy.


6. "Piłka na linii" - ćwiczący dobrani są parami. Na sygnał poszczególne pary rozpoczynają grę 1: 1. Punkt zdobywa zawodnik, który postawi piłkę podeszwą na linii końcowej.

7. "Strzelcy" - zawodnicy obu drużyn oddają strzały zza linii środkowej w kierunku linii końcowej bronionej przez przeciwników. Punkt zdobywa się wówczas, gdy strzał został oddany do wysokości głowy i piłka przeszła swoim obwodem linię końcową.


8. Blokada dryblingu - każda drużyna wyznacza "obrońcę". Pozostali są w posiadaniu piłek, które prowadzą po własnym polu. Obydwie drużyny jednocześnie "obrońców" na pole gry przeciwnika. Zadaniem ich jest wybicie jak największej liczby piłek przeciwników z ich pola gry. Zawodnik, który utracił piłkę jest eliminowany z gry. Zwycięża zespół, który stracił mniej piłek.

9. "Gra 4x4" do jednej bramki - 4 drużyny na dwóch połowach sali grają w składach czteroosobowych atakując i broniąc tej samej bramki ustawionej w środku pola gry. Strzały na bramkę można wykonywać z obu jej stron.

4


x 2/5


3


5


5


X3/5


2x5

Uczniowie ćwiczą na zmianę. Każdy z nich liczy punkty.


Podział na dwie drużyny. Dowolna technika prowadzenia piłki.


Prowadzenie piłki, gra ciałem. Zwody


Boisko o wymiarach sali gimnastycznej podzielonej na dwie połowy. Zawodnicy uderzają i przyjmują dowolną techniką. Każda drużyna posiada cztery piłki. Co pewien okres zmieniamy obrońców. Wyraźnie oznaczamy pole gry.


Bramki ustawiamy wykorzystując dwie chorągiewki. Zwycięzcy oraz pokonani grają drugi mecz między sobą.

Część III końcowa

Zabawa uspokajająca, doskonaląca uderzenie piłki wew. częścią stopy. Moment porządkowy.

10. "Celowanie do piłki lekarskiej" - w grze uczestniczą 4 drużyny 4-osobowe, które celują nogą w piłkę lekarską starając się w nią trafić.

11. Zebranie przyborów, zbiórka, wyróżnienie najlepszych zawodników. Wyjaśnienie różnicy pomiędzy rzutem wolnym pośrednim a bezpośrednim

3


2

Piłka lekarska ustawiona jest w środku pola zabawy.

Ustawienie w dwuszeregu. Poznanie kolejnych przepisów gry.

Opracował: Roman Zduńczyk

Dodaj dokument na swoim blogu lub stronie

Powiązany:

Konspekt klasa: VI chłopcy (upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim) iconUpośledzenie umysłOWE- CHARAKTERYSTYKA DZIECKA upośledzonego umysłowo w stopniu lekkim

Konspekt klasa: VI chłopcy (upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim) iconPrzedmiotowy system oceniania z biologii nauczanie specjalne-upośledzenie w stopniu lekkim

Konspekt klasa: VI chłopcy (upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim) iconPrzedmiotowy system oceniania z chemii nauczanie specjalne-upośledzenie w stopniu lekkim

Konspekt klasa: VI chłopcy (upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim) iconPrzedmiotowy system oceniania z historii nauczanie specjalne-upośledzenie w stopniu lekkim

Konspekt klasa: VI chłopcy (upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim) iconPrzedmiotowy system oceniania z fizyki nauczanie specjalne-upośledzenie w stopniu lekkim

Konspekt klasa: VI chłopcy (upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim) iconPrzedmiotowy system oceniania z języka polskiego nauczanie specjalne-upośledzenie w stopniu lekkim

Konspekt klasa: VI chłopcy (upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim) iconKonspekt lekcji języka polskiego w klasie VI dla uczniów upośledzonych w stopniu lekkim

Konspekt klasa: VI chłopcy (upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim) iconScenariusz zajęć z informatyki dla ucznia z upośledzeniem w stopniu lekkim -klasa III

Konspekt klasa: VI chłopcy (upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim) iconPlan wynikowy dziecka upośledzonego w stopniu lekkim klasa I gimnazjum-nauczanie indywidualne

Konspekt klasa: VI chłopcy (upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim) iconCharakterystyka osób z upośledzeniem w stopniu lekkim 8

Umieść przycisk na swojej stronie:
Rozprawki


Baza danych jest chroniona prawami autorskimi ©pldocs.org 2014
stosuje się do zarządzania
Rozprawki
Dom