Scenariusz zajęcia z zakresu obszaru edukacji mowy I myślenia temat




Pobierz 8.74 Kb.
NazwaScenariusz zajęcia z zakresu obszaru edukacji mowy I myślenia temat
Data konwersji02.10.2012
Rozmiar8.74 Kb.
TypDokumentacja
SCENARIUSZ ZAJĘCIA Z ZAKRESU OBSZARU EDUKACJI MOWY I MYŚLENIA


TEMAT: „Deszczowy król” – teatrzyk lalek.

CELE:

-dziecko zdobywa wiedzę na temat: „Co to jest deszcz”,

- dziecko obserwuje skraplanie wody,

- dziecko rozpoznaje odgłosy związane z wodą,

- dziecko doskonali twórcze myślenie,

- dziecko doskonali sprawność małej motoryki.


FORMA: z całą grupą, indywidualna

METODY:

- słowna – opowiadanie, wypowiedzi dzieci,

- oglądowa – obserwacja, pokaz,

- aktywizująca – burza mózgów,

- czynna – zadania stawiane do wykonania


PRZEBIEG:

  1. Opowiadanie nauczycielki przy pomocy teatrzyku lalek do utworu D> Gellner pt. „Deszczowy król”.

Nauczycielka operując odpowiednio przebranymi lalkami („szmacinkami”) przedstawia dzieciom teatrzyk do słów utworu D. Gellner.

  1. Zabawa ruchowo – naśladowcza „Dni tygodnia” z wykorzystaniem wiersza.

Dzieci do słów wiersza naśladują ruchem stany pogody:

W poniedziałek słonko” – wyciąganie rąk do góry, poruszanie szybko palcami.

We wtorek deszcz leje” – uderzanie palcami o podłogę.

Środę bardzo zimno” – naśladowanie rozgrzewania się.

W czwartek wiatr wieje” – naśladowanie drzew na wietrze połączone z ćwiczeniami ortofonicznymi (naśladowanie głosu wiatru).

W piątek znowu deszcz pada” – uderzanie palcami o podłogę.

W sobotę słonko świeci” – naśladowanie opalania twarzy.

W niedzielę cieplutko, radują się dzieci” – dzieci obejmują się w parach.



  1. Rozmowa na temat treści teatrzyku, dzieci odpowiadają na zadawane pytania:

- jak wyglądał deszczowy król?

- z kim się spotkał?

  1. - wody na przykładzie krótkiego doświadczenia: gotuje wodę w czajniku, kiedy woda wrze przykłada do Dziubka czajnika talerzyk, na którym podczas parowania osadzają się kropelki wody. Na tym przykładzie i na podstawie wyeksponowanych na tablicy obrazków dzieci zastanawiają się i wygłaszają swoje sądy na temat „skąd się bierze deszcz”.

  2. Zabawa słowna „Do czego podobny jest parasol?”

  3. Ćwiczenie graficzne „Płaczące chmury”- zadaniem dzieci jest dorysować według wzoru deszcz padający z chmur.



Dodaj dokument na swoim blogu lub stronie

Powiązany:

Scenariusz zajęcia z zakresu obszaru edukacji mowy I myślenia temat iconScenariusz zajęcia z rozwijania mowy I myślenia w grupie dzieci mieszanych wiekowo 3 – 4 – 5 – latków Temat

Scenariusz zajęcia z zakresu obszaru edukacji mowy I myślenia temat iconScenariusz zajęcia z obszaru edukacji przyrodniczej

Scenariusz zajęcia z zakresu obszaru edukacji mowy I myślenia temat iconScenariusz zajęcia z obszaru edukacji matematycznej

Scenariusz zajęcia z zakresu obszaru edukacji mowy I myślenia temat iconScenariusz zajęcia otwartego dla rodziców z obszaru edukacji

Scenariusz zajęcia z zakresu obszaru edukacji mowy I myślenia temat iconScenariusz zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczej I społeczno – moralnej dla dzieci 6 – letnich

Scenariusz zajęcia z zakresu obszaru edukacji mowy I myślenia temat iconScenariusz zajęĆ z obszaru edukacji muzycznej przeprowadzonych w dniu 27. 03. 2009 r

Scenariusz zajęcia z zakresu obszaru edukacji mowy I myślenia temat iconScenariusz zajęcia dla grupy 6-latków. Temat zajęcia

Scenariusz zajęcia z zakresu obszaru edukacji mowy I myślenia temat iconScenariusz zajęcia w zakresie edukacji ekologicznej

Scenariusz zajęcia z zakresu obszaru edukacji mowy I myślenia temat iconScenariusz zajęcia koleżeńskiego z zakresu promocji bezpiecznego I zdrowego stylu życia

Scenariusz zajęcia z zakresu obszaru edukacji mowy I myślenia temat iconScenariusz dla dzieci 5 letnich z zakresu edukacji zdrowotnej

Umieść przycisk na swojej stronie:
Rozprawki


Baza danych jest chroniona prawami autorskimi ©pldocs.org 2014
stosuje się do zarządzania
Rozprawki
Dom