Scenariusz lekcji temat: Kozłowanie piłki ze zmianą kierunku I tempa. Pr cele głÓwne




Pobierz 28.62 Kb.
NazwaScenariusz lekcji temat: Kozłowanie piłki ze zmianą kierunku I tempa. Pr cele głÓwne
Data konwersji13.10.2012
Rozmiar28.62 Kb.
TypDokumentacja
SCENARIUSZ LEKCJI


Temat: Kozłowanie piłki ze zmianą kierunku i tempa. PR


CELE GŁÓWNE:

  • doskonalenie kozłowania piłki ze zmianą kierunku i tempa

  • doskonalenie poznanych elementów technicznych w grze szkolnej w piłce ręcznej


ZADANIA SZCZEGÓŁOWE W ZAKRESIE:

  1. Sprawności motorycznej

Uczeń:

    • rozwinie koordynację ruchową

    • rozwinie siłę mięśni rąk

    • zwiększy szybkość reakcji i zwinności




  1. Umiejętności

Uczeń:

    • umie kozłować piłkę PR i LR

    • potrafi wykonać chwyt i podać piłkę

    • potrafi wyczuwać odległość i przestrzeń




  1. Wiadomości

Uczeń:

    • zna zasady prawidłowego wykonania rzutu

    • dostrzega potrzebę ruchu

    • zna podstawowe przepisy dotyczące piłki ręcznej




  1. Usamodzielnienia się

Uczeń:

    • współdziała w grupie w celu właściwego wykonania ćwiczenia

    • stosuje zasady bezpieczeństwa

    • doskonali własne umiejętności



TERMIN: 08.03.2010r.

MIEJSCE: sala gimnastyczna

CZAS: 45 min.

KLASA: II b,c

LICZBA ĆWICZĄCYCH: 19 osób

PRZYBORY: piłki do ręcznej, materace

PROWADZĄCY: mgr Marzena Poloczek


CZYNNOŚCI UCZNIA


CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA

METODY FORMY

DOCELOWE

ZADANIA


CZĘŚĆ WSTĘPNA

1

2

3

4


Czynności organizacyjno- porządkowe.


Zapozna się

z zadaniami lekcji.




Wykonują zbiórkę, witają się

z nauczycielem.


Słuchają informacji podawanych przez nauczyciela.




Powitanie klasy, sprawdzenie gotowości do zajęć.


Wyjaśnia cele lekcji. Omawia przebieg lekcji oraz zasadę współdziałania, podzielność uwagi podczas ćwiczeń.




Pogadanka



CZĘŚĆ GŁÓWNA A


Pobudzi

i przygotuje organizm do wysiłku fizycznego.


Dokona wyboru piłki.


Ćwiczenia po obwodzie koła:

- trucht dookoła sali z krążeniem

RR w przód, w tył

- trucht dookoła sali na sygnał

przysiad i wyskok w górę

- trucht, na sygnał zmiana

kierunku biegu

- trucht, na sygnał przyspieszenie na drugi zwolnienie biegu

- krok odstawno-dostawny

- marsz, co trzeci krok skłon T

- marsz, co trzeci krok wypad NN

z pogłębieniem

- skip A, skip C


Ćwiczenia w rozsypce:

  • wymachy RR poziome i pionowe

  • krążenia RR w przód, w tył

  • krążenia T

  • rozciąganie palców

  • skłony w bok

  • skłony z pogłębianiem

- skrętoskłony

- przysiady


Zabierze piłkę i wróci do ustawienia.


Proponuje zaplanowane przez siebie ćwiczenia.


Czuwa nad odpowiednim tempem i rytmem wykonywanych ćwiczeń.


Omawia sposób wykonania, w razie potrzeby demonstruje.


Dokładnie określa sposób pobrania piłek

i ustawienia.




Metoda

naśladow- cza ścisła


Metoda problemo- wa

CZĘŚĆ GŁÓWNA B

Zapozna się

z zasadami ćwiczeń.


Wykona zadane ćwiczenia.

1. Ćwiczący ustawieni w dwóch rzędach naprzeciw siebie. Z boków znajduje się dwóch zawodników stałych. Pierwszy z jednego rzędu wykonuje podanie do zawodnika stałego, biegnie w kierunku rzędu przeciwnego, otrzymuje podanie od stałego i podaje do pierwszego zawodnika z przeciwnego rzędu.


2. Kozłowanie piłki po liniach boiska – zmiana ręki kozłującej.


3. Wyścig dwójek – ćwiczący znajdują się na linii końcowej boiska z piłkami. Pierwsi z dwójek roznoszą piłki, jedną kozłują do połowy boiska, kładą tam i wracają po drugą, którą zostawiają na przeciwległej linii końcowej. Następny z pary w tej samej kolejności musi piłki zebrać. Dwójka, która ukończy konkurencję jako pierwsza wygrywa.


4. Ćwiczenia po obwodzie koła:

  • marsz po obwodzie koła, na sygnał podanie piłki kozłem pod nogami tak, aby wpadła w ręce kolegi

  • kozłowanie piłki prawą ręką, na sygnał zmiana kierunku ruchu i ręki kozłującej

  • kozłowanie piłki, na sygnał położenie swojej piłki obok nogi i zabranie piłki leżącej przed nim, zmiana ręki kozłującej

  • kozłowanie piłki, na sygnał wykonanie mocniejszego kozła i przejście do piłki od partnera ćwiczącego przed nim




  1. „Piłka na materac”

Drużyny 4-5 osobowe, na końcowych liniach boiska leżą materace tworząc bramki. Drużyna podając do siebie piłkę musi pokonać obronę, dojść do materaca i wykonać przyłożenie, wtedy zdobywa punkt. Po utracie punktu drużyna wznawia grę ze środka boiska.

Objaśnia zasady

i przebieg poszczególnych ćwiczeń.


Pyta czy uczniowie zrozumieli zadania.


Pokazuje z pomocą ucznia i objaśnia cel ćwiczenia.


Czuwa nad dokładnością i poprawnością ćwiczenia.


Koryguje błędy.


Udziela pochwał za pomyślne i prawidłowe wykonanie ćwiczenia.



Metoda zadaniowa ścisła

CZĘŚĆ KOŃCOWA


Uspokojenie organizmu.


Podsumowanie lekcji.

Marsz: wspięcie na palce, ramiona w górę – wdech, opuszczenie ramion – wydech.


Zbiórka, omówienie lekcji, ocena uczniów, pożegnanie.

Podaje polecenia.


Omawia lekcje.

Metoda naśladowcza


Pogadanka







Dodaj dokument na swoim blogu lub stronie

Powiązany:

Scenariusz lekcji temat: Kozłowanie piłki ze zmianą kierunku I tempa. Pr cele głÓwne iconTemat: Przyjęcie I podanie piłki oburącz sposobem górnym I dolnym. Podbijanie piłki dłonią lewą I prawą. Cele lekcji

Scenariusz lekcji temat: Kozłowanie piłki ze zmianą kierunku I tempa. Pr cele głÓwne iconTemat Główne cele lekcji

Scenariusz lekcji temat: Kozłowanie piłki ze zmianą kierunku I tempa. Pr cele głÓwne iconTemat Główne cele lekcji

Scenariusz lekcji temat: Kozłowanie piłki ze zmianą kierunku I tempa. Pr cele głÓwne iconTemat: Nauka przerzutu bokiem. Cele główne lekcji: Umiejętności

Scenariusz lekcji temat: Kozłowanie piłki ze zmianą kierunku I tempa. Pr cele głÓwne iconTemat: Nauka odbicia sposobem górnym. Cele główne lekcji: Umiejętności

Scenariusz lekcji temat: Kozłowanie piłki ze zmianą kierunku I tempa. Pr cele głÓwne iconTemat: Nauka rzutu do kosza z dwutaktu. Cele główne lekcji: Umiejętności

Scenariusz lekcji temat: Kozłowanie piłki ze zmianą kierunku I tempa. Pr cele głÓwne iconTemat: Doskonalenie techniki rzutów w formie zabawowej. Cele głÓwne lekcji

Scenariusz lekcji temat: Kozłowanie piłki ze zmianą kierunku I tempa. Pr cele głÓwne iconTemat: Nauka rzutu z biegu, gra uproszczona Cele główne lekcji: Umiejętności

Scenariusz lekcji temat: Kozłowanie piłki ze zmianą kierunku I tempa. Pr cele głÓwne iconTemat: „Prąd ma głos” Scenariusz lekcji wychowawczej cele lekcji

Scenariusz lekcji temat: Kozłowanie piłki ze zmianą kierunku I tempa. Pr cele głÓwne iconScenariusz lekcji z finansów klasa III temat: Dochody budżetu państwa. Cele lekcji

Umieść przycisk na swojej stronie:
Rozprawki


Baza danych jest chroniona prawami autorskimi ©pldocs.org 2014
stosuje się do zarządzania
Rozprawki
Dom