Jak odmawiać nowennę pompejańską krok po kroku
Pobierz 7.81 Kb.
NazwaJak odmawiać nowennę pompejańską krok po kroku
Data konwersji04.09.2012
Rozmiar7.81 Kb.
TypDokumentacja

Jak odmawiać nowennę pompejańską – krok po kroku


Przede wszystkim mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy w sumie 6 nowenn różańcowych. Ale po kolei:

  1. Cała nowenna pompejańska trwa 54 dni i dzieli się na dwie części: błagalną i dziękczynną. Każda z nich trwa 3 x 9 dni, czyli po 27 dni każda. Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni trwania nowenny.

  2. Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej intencji przez cały czas jej trwania.

  3. Codziennie odmawiamy trzy tajemnice (części) różańca świętego (radosną, bolesną i chwalebną), choć kto może, niech odmawia czwartą tajemnicę, Tajemnicę światła.  4. Modlitwy początkowe (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) odmawiamy jeden raz, przed pierwszym różańcem.

  5. Przed rozpoczęciem każdej z trzech (lub czterech) części różańca podajemy intencję (zob. punkt 2) i mówimy: ”Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.

  6. Po skończeniu każdej części różańca modlimy się krótką modlitwą podaną niżej oraz trzy razy mówimy „Królowo Różańca świętego, módl się za nami!”

Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

_______________________________________________________________________


Najświętsza Panna Pompejańska, po kilka razy pouczała swoich czcicieli, co mają uczynić, aby mogli odebrać łaski, na których im zależało. Znanym jest fakt ukazania się Matki Bożej nieuleczalnie chorej z Neapolu Fortunatynie Agrelli, do której powiedziała:


"Każdym razem gdy chcesz uzyskać ode mnie jakąś łaskę, odpraw na cześć moją trzy nowenny błagalne, odmawiając 15 tajemnic mojego Różańca, a potem odpraw 3 nowenny dziękczynne."


Fortunatyna Agrelli została cudownie uzdrowiona. Był to początek nabożeństwa, które polegało na odmawianiu całego Różańca Świętego przez 54 dni*, zwanego "Nowenną nie do odparcia". Obraz Matki Boskiej w Dolinie Pompejańskiej słynie cudami i łaskami od r.1876. W r.1890 nastąpiło uroczyste uznanie cudów zdziałanych za przyczyną Matki Boskiej Pompejańskiej przez papieża Leona XIII . Twórcą bazyliki, dzieł i nowego miasta Pompei jest bł. Bartolo Longo (Bartłomiej Longo), który ukochał Maryję synowską miłością i rozpowszechnił do niej nabożeństwo przez odmawianie Różańca Świętego.

Dodaj dokument na swoim blogu lub stronie

Powiązany:

Jak odmawiać nowennę pompejańską krok po kroku iconKrok po kroku do działalności gospodarczej – krok IV krok IV. Otwarcie Rachunku Bankowego

Jak odmawiać nowennę pompejańską krok po kroku iconKrok po kroku do działalności gospodarczej – krok III krok III. Zgłoszenie w Urzędzie Skarbowym

Jak odmawiać nowennę pompejańską krok po kroku iconKrok po kroku do działalności gospodarczej, czyli jak założyć własną firmę

Jak odmawiać nowennę pompejańską krok po kroku iconPaweł Prochenko Agata Stafiej Krok po kroku – czyli jak zorganizować skuteczną reklamową kampanię społeczną

Jak odmawiać nowennę pompejańską krok po kroku iconKrok po kroku do działalności gospodarczej – krok I

Jak odmawiać nowennę pompejańską krok po kroku iconRejestracja krok po kroku

Jak odmawiać nowennę pompejańską krok po kroku iconSamozatrudnienie krok po kroku

Jak odmawiać nowennę pompejańską krok po kroku iconDziałalność gospodarcza krok po kroku

Jak odmawiać nowennę pompejańską krok po kroku iconTechnika Frenzl’a, krok po kroku

Jak odmawiać nowennę pompejańską krok po kroku iconZawieranie umów o refundację krok po kroku

Umieść przycisk na swojej stronie:
Rozprawki


Baza danych jest chroniona prawami autorskimi ©pldocs.org 2014
stosuje się do zarządzania
Rozprawki
Dom