Szanowny Panie Dyrektorze, drogi Kolego, Marku
Pobierz 8.47 Kb.
NazwaSzanowny Panie Dyrektorze, drogi Kolego, Marku
Data konwersji30.10.2012
Rozmiar8.47 Kb.
TypDokumentacja
Szanowny Panie Dyrektorze, drogi Kolego, Marku.


„Ile razem dróg przebytych?

Ile ścieżek przedeptanych? (…)

Ile w trudzie nieustannym

wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń?(…)


Cząstka pracy wykonana,

i znów cząstka, i znów cząstka, (…)”


Te słowa mistrza Gałczyńskiego najlepiej wprowadzą w cel mojej wypowiedzi.

Czas tak szybko biegnie, że trudno uświadomić sobie, iż w tej szkole, pod Pana kierownictwem, spędziliśmy wiele lat, z którymi wiążą się wspomnienia - radości i smutków, powodzeń i sukcesów.

To wszystko zapada w serce i budzi głęboką wdzięczność. Był Pan niezwykłym dyrektorem. Pod Pana kierunkiem my zdobywaliśmy doświadczenie nauczycielskie, uczyliśmy się tej najpiękniejszej sztuki, jaką jest wychowanie i kształcenie młodego pokolenia.

O Pana sukcesach i osiągnięciach mówią liczne dyplomy na korytarzach naszej szkoły, ten nowy budynek, w którym właśnie się znajdujemy, mówią osiągnięcia nauczycieli i uczniów – w skali miasta, powiatu i województwa. Potwierdzają to też rodzice i przyjaciele szkoły. Słowa, które Pan często wypowiadał: „Moja szkoła”- są rzeczywiście odbiciem Pana pracy i poświęcenia. Udowodnił Pan, że zawód nauczyciela jest Pana powołaniem. Troszczył się Pan o szkołę, kocha swój zawód i młodzież, szanuje współpracowników, kolegów.

Przed Panem w gabinecie można było się wyżalić, zwierzyć, przedstawić swoje racje. Pan wysłuchał, pocieszył, doradzał, udzielał wskazówek.

Zgadzam się z sentencją oświeceniowego myśliciela: „Jest coś wielkiego, świętego w człowieku, który całe swoje życie poświęcił cudzym dzieciom”. To poświęcenie dzieciom, szkole widzieliśmy na każdym kroku i w każdym Pana działaniu. Uczeń był i jest dla Pana zawsze najważniejszy i jemu podporządkowuje Pan, Panie Marku, swoje zawodowe życie.

My, nauczyciele i wychowawcy, czuliśmy, jak bardzo Panu zależało i zależy na właściwym funkcjonowaniu placówki, jej nowoczesności, osiągnięciach i dobrym imieniu naszej szkoły - taką markę najlepszej jakości zyskało nasze gimnazjum pod Pana kierownictwem.

Oprócz stanowiska dyrektora i nauczyciela jest Pan też w całej pełni niezwykłym człowiekiem, przed którym dzisiaj chylimy czoła i wyrażamy płynącą z głębi serca wdzięczność- do tego, by zrozumieć te wartości, trzeba dorosnąć, dlatego cisną się na usta słowa księdza Jana Twardowskiego:

„Dorosłem, potrafię dziękować.

Wdzięczność jest pamięcią serca,

a podziękowanie najpiękniejszą modlitwą”.

Jest Pan dla nas wzorem „nauczyciela i mistrza”, przełożonego i kolegi, o którym nie zapomnimy - zachowamy w sercach i pamięci, „ocalimy od zapomnienia”.

Należę do starszego grona nauczycieli naszej szkoły, którzy z Tobą, Kolego Marku, przepracowali ponad 20 lat, ale są też młodzi, którzy pod Twoim kierunkiem stawiali pierwsze kroki w tym zawodzie - jesteś dla nas wszystkich oparciem, przyjacielem, kolegą, mentorem - dlatego tak trudno wyrazić słowami to, co chcielibyśmy dziś powiedzieć.

Za to wszystko serdecznie dziękujemy i zapewniamy o swoim głębokim szacunku i wielkiej wdzięczności.

Niech dobro, które daje Pan innym, wróci do Pana - matematycznie rzecz ujmując - spotęgowane. Niech towarzyszy Panu w codziennym życiu radość z dobrze spełnionego obowiązku.

Dodaj dokument na swoim blogu lub stronie

Powiązany:

Szanowny Panie Dyrektorze, drogi Kolego, Marku iconSzanowny Panie Prezesie, drogi Jarku

Szanowny Panie Dyrektorze, drogi Kolego, Marku iconWarszawa, 2011 Szanowny I Drogi Laureacie, Szanowni Panowie Ministrowie, Panie Prezesie

Szanowny Panie Dyrektorze, drogi Kolego, Marku iconSzanowny Dyrektorze szkoły, Szanowny Wychowawco klasy

Szanowny Panie Dyrektorze, drogi Kolego, Marku iconPanie Dyrektorze, Panie I Panowie Koleżanki I Koledzy!

Szanowny Panie Dyrektorze, drogi Kolego, Marku iconPanie Ministrze, Panie Dyrektorze, Szanowni Państwo

Szanowny Panie Dyrektorze, drogi Kolego, Marku iconSzanowny Panie Redaktorze

Szanowny Panie Dyrektorze, drogi Kolego, Marku iconSzanowny Panie Ministrze!

Szanowny Panie Dyrektorze, drogi Kolego, Marku iconSzanowny Panie Redaktorze

Szanowny Panie Dyrektorze, drogi Kolego, Marku iconSzanowny Panie Przewodniczący

Szanowny Panie Dyrektorze, drogi Kolego, Marku iconSzanowny Panie/Pani

Umieść przycisk na swojej stronie:
Rozprawki


Baza danych jest chroniona prawami autorskimi ©pldocs.org 2014
stosuje się do zarządzania
Rozprawki
Dom